[layerslider_vc id=”26″]

O produkcie

Innowacyjne narzędzie wideokonferencyjne dostępne w formie usługi internetowej poprzez sieć: Internet, 3G, LTE, WiFi (nie tylko po kablu!) i bez potrzeby posiadania symetrycznego łącza. Videomeeting nie wymaga inwestycji w kosztowną infrastrukturę wideokonferencyjną, a zarządzanie spotkaniem odbywa się w prosty sposób z poziomu panelu WWW.

MULTICHANNEL CONTACT CENTER

Funkcje

Wielostronna transmisja dźwięku i wizji full HD

W Videomeeting może uczestniczyć od 2 do 50 osób z różnych lokalizacji, w zależności od wybranego wariantu korzystających z terminali wideokonferencyjnych dowolnych marek z protokołem obslugi H.323 lub z komputerów stacjonarnych, laptopów, tabletów czy smartfonów.

Udostępnianie dokumentów i pulpitu

Każdy uczestnik wideokonferencji może zaprezentować pozostałym osobom zawartość swojego ekranu, może też pokazać dowolny dokument. Videomeeting umożliwia zarówno przesyłanie obrazu z kamery, jak i z ekranu urządzenia końcowego.

Webcast

Możliwość organizacji webcastów, czyli transmisji “na żywo” obrazu i dźwięku od jednego nadawcy do nawet kilkuset odbiorców poprzez przeglądarkę internetową. Webcasty mają zastosowanie zwłaszcza w szkoleniach czy transmisji wydarzeń firmowych.

Czat

Możliwość prowadzenia rozmów na czacie między dowolnymi użytkownikami lub na czacie głównym dostępnym dla wszystkich w czasie wideokonferencji, które nie zakłócają przebiegu spotkania.

Nagrywanie

Videomeeting może być nagrywany i stanowić dokumentację podjętych decyzji czy punkt odniesienia w kolejnych rozmowach.

Jak to działa?

Wieloekranowość

Podczas spotkań uczestników z więcej niż dwóch lokalizacji, na ekranach urządzeń końcowych uczestnicy mogą widzieć kilka obrazów - z każdej lokalizacji biorącej udział w Videomeeting (tzw. system TelePresence - do 9 obrazów jednocześnie, każdy w wysokiej rozdzielczości- Full HD, a nawet 4K).

Rodzaj urządzeń końcowych

Istnieje kilka wariantów korzystania z usługi Videomeeting - poprzez terminale wideokonferencyjne dostarczane przez Focus Telecom (marka Vidyo), własne terminale naszych Klientów (np. LifeSize, Polycom, Cisco, Tandberg, Radvision lub Sony) lub bez terminali, przy użyciu wyłącznie komputerów stacjonarnych, laptopów, tabletów czy smartfonów. Możliwy jest również wariant, w którym część uczestników danego spotkania wykorzystuje terminale wideokonferencyjne, a inni uczestnicy korzystają z komputerów i smartfonów.

Dowolny sposób podłączenia

W przeciwieństwie do tradycyjnych systemów wideokonferencyjnych, które wymagały od użytkowników połączenia kablowego z Internetem, z usługi Videomeeting można korzystać także poprzez sieć 3G, LTE czy WiFi.

Organizacja wideokonferencji

Inicjator wideokonferencji wysyła e-maile do uczestników spotkania z informacją o planowanym terminie oraz z linkiem, po którego kliknięciu uczestnicy wchodzą do tzw. pokoju wideokonferencyjnego, czyli innymi słowy otrzymują możliwość zobaczenia innych uczestników i podjęcia z nimi rozmowy. Dla zwiększenia bezpieczeństwa połączenia istnieje możliwość dodania opcji logowania się przed wejściem do pokoju konferencyjnego. W tym wypadku w e-mailach wysyłanych przed wideokonferencją, uczestnicy otrzymują także indywidualnie nadawane numery (tzw. PIN-y), które wpisują przy wchodzeniu do pokoju Videomeetingu.

Korzyści

Możliwość organizacji spotkań bez kosztów podróży, strat czasu na dojazdy oraz organizację podróży i pobytu.

Oszczędność czasu i kosztów

Nagrywanie spotkania oraz udostępnianie dokumentów i pulpitu wszystkim uczestnikom wideokonferencji.

Efektywność spotkania

Połączenia są szyfrowane, dodatkowo istnieje możliwość zabezpieczenia PIN-em.

Bezpieczeństwo połączeń

Nad niezawodnością i jakością połączeń nieustannie czuwa nasz dział wsparcia technicznego i dedykowany opiekun.

Niezawodność połączeń

Krótki czas wdrożenia-od 5 dni do 6 tygodni, w zależności od zakresu usługi-możliwy dzięki nowoczesnym technologiom.

Szybkość wdrożenia

Kontakt

TOMASZ PAPROCKI
Dyrektor ds. Sprzedaży Korporacyjnej
Magdalena Będkowska
Kierownik Biura Obsługi Klienta