Dobra centrala call center to wygodne menu głosowe (IVR), szereg możliwości przekierowania i kolejkowania połączeń, grupowania numerów czy integracji sieci telefonicznych. To narzędzie niezbędne w każdej firmie. Jaką centralę telefoniczną dla firmy wybrać: wirtualną czy stacjonarną?

Pan Ryszard zaczynał działalność gospodarczą od kilkuosobowej firmy sprzątającej biura, z jednym numerem telefonicznym do kontaktu z potencjalnymi klientami (który był numerem jego własnej komórki). Dzięki rosnącemu popytowi i dobrej jakości usług, w ciągu dwóch lat firma rozrosła się do blisko czterdziestu osób i wynajęła dwa biura w dwóch różnych lokalizacjach. Pojawiła się potrzeba utworzenia centrum kontaktu z klientem. I tu pojawił się też problem – jaką centralę call center do firmy wybrać?

Pan Ryszard zebrał informacje i ustalił, że przy wyborze centrali telefonicznej do firmy istotnych jest pięć głównych kwestii:

 1. Zakres funkcji
 2. Niezawodność
 3. Łatwość w obsłudze
 4. Możliwości rozbudowy (np. zwiększenia liczby numerów przy wzroście zatrudnienia)
 5. Koszty

Te kryteria wystarczyły do porównania central telefonicznych VoIP wirtualnych i stacjonarnych. Najlepsi dostawcy oferują bogate zakresy funkcji zarówno przy centralach wirtualnych, jak i stacjonarnych. Przy dobrym dostępie do internetu oba rodzaje central mają zbliżony (wysoki) poziom niezawodności. W porównaniu do central telefonicznych, pod względem łatwości korzystania, możliwości rozbudowy i kosztów – lepsza jest bezwzględnie centrala wirtualna.

Dlaczego wirtualna centrala jest łatwiejsza w obsłudze?

 1. Firma nie musi zajmować się sprzętem centrali telefonicznej, ponieważ otrzymuje od dostawcy gotową usługę. To dostawca kupuje, modernizuje, utrzymuje i serwisuje sprzęt oraz rozwija i aktualizuje oprogramowanie. Gdy pojawia się problem z centralą telefoniczną, to dostawca zajmuje się naprawą. A ponieważ ma pełny dostęp do jej systemu i infrastruktury oraz nie musi nigdzie dojeżdżać, może taki problem rozwiązać dużo szybciej niż w przypadku centrali stacjonarnej.
 2. Wirtualna centrala telefoniczna ułatwia pracę zdalną  – umożliwia odbieranie połączeń na firmowe numery stacjonarne niezależnie od lokalizacji, czyli także poza biurem. Wystarczy dostęp do internetu. Centralą można zarządzać z dowolnej lokalizacji również za pomocą panelu www.
 3. W wirtualnej centrali call center numeracja telefonów jest niezależna od lokalizacji geograficznej – dzięki temu jeden z numerów telefonu do firmy pana Ryszarda zaczyna się od warszawskiego kierunkowego „22”, choć firma nie ma biura w stolicy.
 4. Odbiór i rozliczenie usług są szybsze i prostsze – dostawca centrali telefonicznej świadczy łącznie usługi telekomunikacyjne, oprogramowania i wsparcia technicznego. Jest to wygodniejszy dla firmy model niż współpraca oddzielnie z trzema dostawcami.

——————————————–

Wirtualna centrala telefoniczna z którą rozwiniesz komunikację Twojej firmy (centrale telefoniczne voip)
Korzystaj z nowoczesnej technologii, obniżaj koszty działalności i popraw jakość obsługi klientów

——————————————-

 

Dlaczego wirtualna centrala call center jest łatwiejsza w rozbudowie?

Przede wszystkim dlatego, że firma nigdy nie musi jej rozbudowywać samodzielnie. W każdym przypadku – zwiększenia zatrudnienia, otwarcia nowego oddziału czy przeprowadzki do nowej siedziby – firma nie musi poświęcać czasu i środków na zakup nowej modyfikacji obecnej centrali, ponieważ za hardware odpowiada dostawca. Jeśli firma potrzebuje więcej numerów telefonicznych, wystarczy, że dokupi odpowiednią liczbę licencji u dostawcy usługi centrali call center.

Dlaczego wirtualna centrala call center jest tańsza?

 1. Oszczędność na starcie – raz, że nie trzeba kupować sprzętu centrali, dwa – instalacja trwa zaledwie kilka godzin (przy stacjonarnej centrali call center często jest to kilka dni, a nawet tygodni).
 2. Oszczędność w użytkowaniu – firma nie ponosi kosztów utrzymania centrali (np. oddzielnego pomieszczenia), jej serwisu oraz modernizacji (niezbędnych co najmniej co kilka lat i oznaczających przerwy w użytkowaniu). Nie trzeba też płacić specjaliście za konfigurację centrali (np. aby połączenia między biurami firmy były bezpłatne), za pomoc w wypadku awarii, czy za dokonanie aktualizacji oprogramowania – za to wszystko odpowiada dostawca usługi,
 3. Oszczędność przy rozwoju firmy – nie trzeba ponosić kosztów centrali i okablowania w nowych oddziałach czy biurach firmy.

 

Jednym z najnowocześniejszych rozwiązań na rynku jest wirtualna centrala call center Focus PBX – i ta właśnie została przez pana Ryszarda wybrana.

Telefoniczna centrala call center wirtualna i stacjonarna porównanie

Porównanie centrali telefonicznej wirtualnej i stacjonarnej


Chcesz dowiedzieć się więcej o zaletach wirtualnej centrali?

Pobierz E-book

 

 

Umów się na bezpłatną konsultację w sprawie wirtualnej centrali call center do Twojej firmy.

Wypełnij formularz, a nasi eksperci niezwłocznie się z Tobą skontaktują.