Łatwy, bieżący dostęp do bilingu to podstawa w zarządzaniu kosztami połączeń. Biling jest prostą funkcją, dostępną niemal „od zawsze”, ale w dalszym ciągu bezcenną przy zarządzaniu telefonami w firmie. Oto garść informacji o tej funkcji, oraz trzy sposoby, jak wykorzystać biling w wirtualnej centrali do zarządzania kosztami telefonów w firmie.
Jak działa biling w wirtualnej centrali telefonicznej?
Działanie bilingu w wirtualnej centrali jest proste. Biling to szczegółowa lista połączeń, przeprowadzonych przez Twoich pracowników i opłat za nie, z rozbiciem na numery (źródłowe i docelowe) oraz poszczególne połączenia. Zapisuje czas rozpoczęcia, zakończenia, trwania, oraz pokazuje koszt danego połączenia.
Biling w wirtualnej centrali jest dostępny przez panel administratora. Możesz go obejrzeć lub pobrać do dalszej analizy kiedy tylko potrzebujesz. A ponieważ działa w chmurze, dostaniesz się do niego z dowolnego urządzenia czy miejsca na świecie. Wystarczy dostęp do internetu.
Jak możesz wykorzystać biling w wirtualnej centrali telefonicznej?
Mając dostęp do bilingów połączeń telefonicznych, zobaczysz który z Twoich pracowników wydzwania najwięcej – jeżeli przy okazji ma najlepsze wyniki sprzedaży lub obsługi, to nie masz się czym martwić. Gorzej, gdy wyników nie ma – wtedy powinieneś zbadać, co się dzieje.
Zidentyfikujesz też szybko telefony na numery prywatne, lub numery premium: 0 700, Kajmany, Madagaskar – gdzie minuta połączenia kosztuje fortunę. I od razu będziesz wiedział – po numerze – który z Twoich ludzi tak się bawi w czasie pracy.
Billing ma również zastosowanie branżowe. Jeżeli rozliczasz się z klientem za czas Twojej pracy – jak na przykład w biurach rachunkowych czy kancelariach prawniczych – możesz łatwo sprawdzić, jak długo trwały telefony z klientem lub w jego sprawie. I dopisać ten czas do faktury. A gdyby klient fakturę zakwestionował, przedstawisz mu biling jako dowód.
Chcesz wiedzieć więcej o wirtualnej centrali i systemie telefonii w firmie? Przeczytaj te artykuły:
Jaka centrala telefoniczna będzie najlepsza dla małej firmy?
Dlaczego większość firm wybiera telefon VoIP?
Centrala wirtualna czy stacjonarna w firmie?
6 powodów, dla których musisz znać statystyki rozmów telefonicznych w firmie