Wiesz już, co możesz zrobić z leadem, żeby skuteczniej sprzedawać przez wiele kanałów. Ale jak to zrobić? Jakich funkcji systemu użyć, by wielokanałowa sprzedaż się udała? Jak prowadzić lead generation, by zdobyte kontakty przekształcać w klientów w b2b?

W poprzednim wpisie pokazaliśmy Ci narzędzia i sposoby na przekształcenie leadów w klientów i zwiększenia sprzedaży pozyskanym leadom. Poniżej  zobaczymy, jak to może działać w systemie, gdy wszystkie kroki są zaprogramowane, a konsultant rozmawia z klientem w ściśle ustalonych momentach.

Zacznijmy od ilustracji:

Generowanie leadów b2b - schemat procesu

Schemat pochodzi z naszego e-booka „Pozyskaj więcej leadów i zwiększ sprzedaż” który możesz bezpłatnie pobrać tu.

 

Generowanie leadów b2b - ebook Leady i sprzedaż

 

 

 

 

 

 

Generowanie leadów b2b – szczegółowy proces:

Na początku użyłeś formularza online, który jest zawsze „pod ręką” na stronie i zachęca do kontaktu w razie pytań. Ograniczyłeś go do minimum – wystarczy że klient poda numer telefonu i termin, w którym oczekuje telefonu.

Zamiast wybierać termin, może kliknąć opcję „natychmiast”.

 

Dane z formularza trafiają do miniCRM systemu Focus Contact Center, gdzie wykonywana jest reguła automatyzacji: wypełnił formularz www -> przekaż numer do kalendarza oddzwonień.

 

Gdy nadejdzie wyznaczony czas, system wykonuje telefon na podany numer i łączy z jednym z Twoich konsultantów.

Podczas rozmowy okazuje się, że lead miał problem z nawigacją na Twojej stronie www.

 

Uzyskałeś cenne informacje – może strona wymaga ulepszenia?

Tymczasem jednak konsultant proponuje „oprowadzenie” po stronie na czacie.

 

Oprowadzanie było na tyle skuteczne, że lead konwertuje – dokonuje zakupu i staje się Twoim klientem. Do sfinalizowania transakcji potrzebne są jego dane kontaktowe, które podaje.

 

Wspaniale – masz dane klienta!

 

Informacja o zamówieniu wpada do systemu Focus Desk, który generuje zgłoszenie.

I wysyła klientowi potwierdzenie dokonania zakupu na podany adres e-mail dzięki regule automatyzacji połączonej z modułem E-mail Automation.

 

Klient jest w Twojej bazie – uruchamiasz nurturing przez moduł E-mail Automation.

Ponieważ znasz jego preferencje zakupowe, możesz dostosować wiadomości do tematów lub produktów, które będą go najbardziej interesowały.

 

System śledzi otwarcia e-maili – po kliknięciu w link, dzięki regule automatyzacji, przekazuje klienta do kolejki telefonicznej, wraz z informacją, który dokładnie link go zainteresował.

Dzięki temu konsultant, który dzwoni do klienta od razu wie, od czego zacząć rozmowę i jakich pytań może się spodziewać. To znacząco zwiększa szansę na dodatkową sprzedaż.

 

Podsumowując – jakich funkcji systemu Focus Contact Center użyliśmy w powyższym przykładzie do generowania leadów b2b i ich obsługi?

 

Moduł outbound
Formularz online oraz Focus SiteCall
Reguły automatyzacji
Kalendarz oddzwonień
miniCRM
Focus Czat
Moduł obsługi zgłoszeń Focus Desk

Chcesz dowiedzieć się więcej, jak realizować wielokanałową sprzedaż i obsługę klienta b2b przy pomocy platformy Focus Contact Center? Wypełnij krótki formularz – nasi eksperci niezwłocznie się z Tobą skontaktują.