Zatrudniasz nowych pracowników? Otwierasz nowy oddział? Zmieniasz siedzibę firmy? A może po prostu chcesz, żeby klient mógł się z Tobą łatwo skontaktować? Jeśli odpowiesz na któreś z tych pytań twierdząco, a w Twojej firmie wciąż jeszcze nie ma wirtualnej centrali PBX, to możesz być w kłopocie.

Dlaczego? To proste. Kluczem do sukcesu rynkowego jest elastyczność przedsiębiorstwa, czyli możliwość szybkiego rozwoju, a czasem – redukcji zasobów. Największym wrogiem elastyczności są wysokie koszty stałe, na które w dużej mierze składają się wydatki na zakup i utrzymanie infrastruktury w firmie. Aby zminimalizować te koszty, a jednocześnie zyskać na elastyczności i poziomie komunikacji, Twoja firma powinna zrezygnować z tradycyjnej centrali telefonicznej na rzecz wirtualnej centrali.

pbx

Co to jest centrala PBX? To telefoniczny system komunikacji z klientem, który działa na bazie inteligentnej chmury, najczęściej jako usługa abonamentowa (SaaS czyli Software as a Service). Dzięki zastosowaniu PBX, masz możliwość zatrzymania w sieci telefonicznej rozmów wewnętrznych (w organizacji), jak i rozmów zewnętrznych – od operatorów telekomunikacyjnych. Wirtualna centrala PBX łączy numery wewnętrzne z zewnętrznymi i komórkowymi liniami. Poniżej prezentujemy 6 głównych powodów, dla których jest to doskonałe rozwiązanie komunikacyjne dla Twojej firmy.

#1 Obniżenie kosztów

Oszczędności w stosunku do kosztów komunikacji telefonicznej przy tradycyjnej stacjonarnej centrali wynoszą od 50-85%, według badań dostawców urządzeń telekomunikacyjnych. Oszczędzasz już na starcie, bo nie ponosisz kosztów związanych z zakupem fizycznej centrali do siedziby Twojej firmy. Oprócz tego, dzięki PBX pozbywasz się wydatków na:

  • połączenia między oddziałami – połączenia podlegające jednej centrali wirtualnej są bezpłatne,
  • rozbudowę – powiększenie liczby stanowisk w PBX to znacznie niższy koszt niż rozbudowa centrali stacjonarnej,
  • modernizację – przy dzisiejszym tempie innowacji sprzęt stacjonarny starzeje się w ciągu dwóch lat,
  • utrzymanie i serwis – te pozostają po stronie usługodawcy. Nie musisz płacić za dodatkowy serwis, ani posiadać oddzielnej serwerowni.
  • zasilanie i zabezpieczenia zasilania dla centrali – problem znika.

#2 Unowocześnienie procesów biznesowych

PBX eliminuje szereg problemów, które stoją na przeszkodzie rozwojowi Twojej firmy.  Eliminuje konieczność współpracy z wieloma dostawcami różnych usług, które wspierały Twoją komunikację w zamian za jednego dostawcę oprogramowania. To dostawca bierze na siebie większość problemów związanych z utrzymaniem. Twoim zadaniem pozostanie już tylko rozwój. Czyli praca nad poprawą jakości obsługi, skuteczności sprzedaży, efektywności wewnętrznych procesów. Dzięki PBX posługujesz się najnowocześniejszymi narzędziami, żeby te cele osiągnąć.

? Prezentacja Systemu Ticketowego i Workflow Plan prezentacji: ✔️ Głowne problemy zarządzania zgłoszeniami od Klientów ✔️ Narzędzie do automatyzacji i procesowania obsługi zgłoszeń (ticketing, workflow) ✔️ Podstawowe KPI do monitoringu efektywności procesów ✔️ Case study wdrożenia systemu ticketowego w dziale BOK ? Systemy Ticketowe i Workflow Dla Firm Managerowie BOK, działu Serwisu często borykają się z problemami kadrowymi, brakiem skutecznych narzędzi do monitoringu czasu i jakości wykonywanej pracy. Z pomocą przychodzi jednak technologia… Zapisy na bezpłatną prezentację

#3 Oszczędność czasu

Instalacja PBX to kwestia godzin. Instalacja centrali stacjonarnej oraz urządzeń końcowych zajmuje często nawet tygodnie. Modernizacje niezbędne przy fizycznych centralach oznaczają przerwy w użytkowaniu. A te w przypadku PBX nie są konieczne. Twoja firma nie musi angażować swojego wewnętrznego działu IT w działania związane z utrzymaniem sprzętu.

#4 Kompleksowe rozwiązanie

Centrala PBX będzie zawierać wielopoziomowy system zapowiedzi głosowych (czyli tzw. menu IVR). A także możliwość kolejkowania połączeń, reguły blokowania numerów, billingi online. Dobra centrala PBX ma panel do obsługi, który pozwala łatwo zawiadywać wszystkimi funkcjami, w przejrzysty sposób budować menu IVR, a także mieć możliwość dołożenia funkcjonalności, jeżeli będzie na nie indywidualne zapotrzebowanie.

#5 Integracja PBX z innymi systemami

Możliwość integracji to bardzo istotna sprawa dla firmy, która korzysta z innych systemów. Systemy te powinny w logiczny sposób być połączone z komunikacją. Centrala PBX powinna integrować się z firmowym CRMem. Powinna mieć także inne moduły związane z komunikacją (np moduł przeznaczony do telekonferencji). Wirtualna centrala pozwala zoptymalizować i  zautomatyzować wielu codziennych procesów. Przykładowo, system może sam nawiązywać połączenia z klientami z bazy CRM. Albo dzięki różnym algorytmom odbierania, może przekierować dzwoniącego do wolnego pracownika w firmie.  Pozwala to ograniczyć bezproduktywne godziny pracy agentów infolinii i znacznie skrócić czas oczekiwania dzwoniącego na rozmowę.

pbx

#6 Skalowalność

Centrala PBX oparta o rozwiązanie VoIP (Voice over Internet Protocol) i odpowiednie oprogramowanie zyskała już silną pozycję na rynku usług telekomunikacyjnych. Stało się tak dzięki poprawie jakości połączeń oraz elastyczności i skalowalności wynikającej z tego, że PBX oparty jest na technologii cyfrowej.  Powiększenie, czy zmniejszenie liczby stanowisk, dodanie nowych funkcji to kwestia wyłącznie podjęcia decyzji w firmie o zaistniałej potrzebie takich zmian. Ich realizacja nie przedstawia żadnego problemu, ani od strony technicznej, ani od strony finansowej. To właśnie te funkcje i potencjał dają przewagę konkurencyjną każdej firmie, która poważnie myśli o sprzedaży i obsłudze klienta przez telefon. Wybór odpowiedniego rozwiązania uzależniony jest od potrzeb oraz zasobów każdej firmy. Jeszcze 10 lat temu kluczową cechą przemawiającą za centralą analogową była z pewnością jakość i niezawodność połączeń. Z wirtualnych central korzystały przeważnie małe i średnie przedsiębiorstwa, dla których podstawowymi zaletami były cena oraz ,,leasingowa i outsourcingowa forma” usługi. Dzisiaj jednak centrala PBX, osiągając ten sam poziom jakości, skutecznie wypiera dużo droższe i trudniejsze w utrzymaniu rozwiązania. Także w wielkich korporacjach. Nawet firmy, które posiadają pokaźne zasoby finansowe i kadrowe do utrzymania systemów analogowych decydują się na zmianę technologii ze względu na możliwości integracji centrali PBX z innymi systemami firmy.


Źródła:

Wirtualna centrala – efektywniejsze zarządzanie komunikacją telefoniczną w biznesie (https://www.forbes.pl/biznes/wirtualna-centrala-efektywniejsze-zarzadzanie-komunikacja-telefoniczna-w-biznesie/5lktn8h)
Centrala PBX – co musisz na jej temat wiedzieć? (https://fejsik.pl/centrala-pbx-co-musisz-na-jej-temat-wiedziec/)
8 powodów, dla których nowoczesna firma powinna używać telefonii VoIP i wirtualnej centrali telefonicznej (https://trybawaryjny.pl/telefonia-voip-wirtualna-centrala/)