Blog

Serdecznie zapraszamy 29 października 2018 roku na event Python Łódź Październikowo, który jako Focus Telecom mamy przyjemność sponsorować w Co/Walk HUB w Łodzi.

Na spotkaniu dowiemy się:

1. Co robi właz kanalizacyjny w Pythonie? – Mateusz Mazurek

Właz kanalizacyjny w Pythonie? Brzmi trochę… Dziwnie? Jak go użyć? W czym może nam pomóc? Czy jest bezpieczny? I przede wszystkim – co to w ogóle jest?! Czyli kolejny pomysł na to jak szukać problemów w istniejącym kodzie.

2. Architektura w Pythonie – Grzegorz Kocjan

Rok temu opowiadaliśmy o wykorzystaniu flaska, connexion oraz injectora do przygotowania API na sterydach. Teraz do zestawu dołączymy Pythona 3.7, dataclasses, typings oraz elementy czystej architektury. Wyjdziemy daleko poza standardowe „hello world”, czy „foo bar”, gdyż chcemy Wam pokazać jak pewne rozwiązania pozwalają pisać prosty kod w rozbudowanym systemie.

3. Type hints w języku Python – innowierstwo czy zbawienie? – Konrad Hałas

Każdy programista pracujący w języku z dynamicznym systemem typowania słyszał pewnie ten żart: “chodzi jak kaczka, kwacze jak kaczka, rzuca wyjątki podczas działania programu jak kaczka – to musi być kaczka!”. Możemy zarzekać się, że to nieprawda, ale niech pierwszy rzuci kamień ten, kto nigdy nie pomylił typu argumentów przekazanych do funkcji czy też nie wywołał metody, której dany obiekt nie posiada i… przekonał się o swojej pomyłce dopiero “na produkcji”. W mojej prezentacji przedstawię mechanizm type hints jako technikę ułatwiającą rozwijanie i utrzymywanie projektów w języku Python. Podczas wystąpienia zaprezentuję techniczną stronę tego rozwiązania oraz dostępne narzędzia.