Chat with us, powered by LiveChat

Blog

Systemy call center udostępniane w chmurze cyfrowej, które jeszcze kilka lat temu były swego rodzaju nowinką, dziś są standardem. Rozwiązania chmurowe dają więcej możliwości i zapewniają oszczędności. Jak z nich korzystać?

Czytaj więcej o Focus Contact Center >


Maciej Sztompke, przy zakładaniu w 2009 roku firmy Sekretariat.Warszawa.PL, oferującej outsourcing usług contact center, postanowił wykorzystać potencjał osób niepełnosprawnych organizując im pracę zdalną. Dla tego celu nie nadawała się tradycyjna technologia, czyli stacjonarny sprzęt IT i dostępne tylko na miejscu oprogramowanie. Niezbędne było rozwiązanie, które umożliwia dostęp do firmowej platformy komunikacyjnej z dowolnego miejsca w Polsce. System cloud call center był odpowiednim wyborem.

Wdrożenie Focus Contact Center, który jest platformą komunikacyjną dostępną w chmurze cyfrowej (cloud call center) pozwoliło na pracę agentów z dowolnego miejsca, odległego od siedziby firmy nawet o kilkaset kilometrów. Pracownicy muszą mieć jedynie dostęp do Internetu. Logują się do swoich profili służbowych i rozpoczynają pracę. System umożliwia stały monitoring pracy agentów. W Sekretariat.Warszawa.PL pracują osoby z całej Polski i ten model świetnie się sprawdza. Firma stale się rozwija – jej call center liczy już ponad 300 stanowisk.

Dlaczego cloud call center?

Możliwość pracy zdalnej to jedna z głównych zalet cloud call center, ale często o wyborze rozwiązania z chmury decydują inne, równie ważne czynniki. Ze względu na nie, chmurowe call center są obecnie wykorzystywane także w większości firm, których konsultanci pracują tylko stacjonarnie, w siedzibie firmy. Kluczowe przewagi cloud call center to:

  • skalowalność – w każdej chwili można zwiększyć bez trudności liczbę stanowisk. Dotyczy to zarówno sytuacji związanych z rozwojem firmy, jak i z okresowymi potrzebami, np. w czasie świątecznych wyprzedaży,
  • oszczędność – firma otrzymuje usługę „z chmury”, a więc nie musi kupować sprzętu informatycznego, ani zatrudniać osób do jego utrzymania i serwisu,
  • łatwość użytkowania – firma nie martwi się o aktualizacje oprogramowania czy modernizację sprzętu, ponadto nawet przy stacjonarnej pracy agentów, w razie konieczności np. podróży służbowej, przełożony może zdalnie monitorować ich pracę.

Co jest potrzebne do wdrożenia cloud call center?

Wdrożenia przebiegają szybko, ponieważ nie ma konieczności zakupu i instalacji żadnych sprzętów. Firma sprzedająca usługę cloud call center dokonuje integracji oferowanej platformy komunikacyjnej z innymi systemami informatycznymi klienta (np. CRM) – przy platformach posiadających API (jak Focus Contact Center), te działania są jeszcze sprawniejsze.

Co jest potrzebne do korzystania z cloud call center?

Łącze internetowe i przy pracy zbiorowej – słuchawki.

Płatności za usługę cloud call center

Zwykle płatności są dokonywane miesięcznie i ich wysokość jest ściśle powiązana z liczbą wykorzystywanych stanowisk. Pozwala to na znaczne oszczędności w stosunku do rozwiązania stacjonarnego, gdzie nie ma możliwości okresowych zmian liczby stanowisk.

Cloud call center – czy warto?

Gdy wdrażamy nasze usługi, które są dostępne w chmurze cyfrowej, w modelu SaaS, u klientów, którzy wcześniej korzystali z rozwiązań stacjonarnych, zawsze obserwujemy ich satysfakcję – mówi Michał Misiak, CTO Focus Telecom Polska – pierwsze wątpliwości i opory są szybko przezwyciężane przy analizie dostępnych możliwości i kalkulacji kosztów, a następnie łatwości obsługi. Przejście z call center stacjonarnego do chmurowego to zwykle jak przesiadka z malucha do Mercedesa.

 

Dowiedz się, jak poprawić wyniki firmy – pobierz bezpłatny ebook „Call Contact Center – wprowadź swój biznes na wysokie obroty”. 

Cloud call center - ebook Call center

 

Wprowadź call center w chmurze do swojej firmy i rozwijaj się bez przeszkód – wypełnij poniższy formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą niezwłocznie.